Cost per wear: Čím kvalitnější, tím levnější

Cost per wear: Čím kvalitnější, tím levnější

24.08.2023

Milujeme módu ve všech jejích podobách a její hodnoty vnímáme z několika úhlů. Skrývají se v originalitě, ve férovém původu i v kvalitě materiálu. Ale naší úplně nejoblíbenější hodnotou je cost per wear, neboli cena za jedno nošení. 

Pochvalte se

Pojem cost per wear si zapamatujte. Ne proto, aby vám připomínal, že máte nakupovat zodpovědně, ale proto, abyste se uměli pochválit za nákup kvalitního oblečení. I když vás možná stálo víc než kousek z řetězců, ve skutečnosti jste nákupem ušetřili.

Jednotka udržitelnosti

Princip je jednoduchý. Čím víc kousek nosíme, tím víc se cena za jedno použití snižuje. V dnešní době není výjimkou, že tričko za 500 Kč po dvou nošeních vyhodíme – pak nás stojí jedno nošení 250 Kč. Pokud si koupíme tričko za 1 500 Kč, které si oblékneme např. dvakrát za měsíc po dobu tří let, vyjde nás jeho nošení na 21 Kč. A pokud je tričko kvalitní, vydrží nám ještě mnohem déle.

Jak snížit cost per wear vašeho šatníku?

Postavte základy svého šatníku na basic kouscíchprotože jejich design nestárne. Volnější triko, pohodlné černé kalhotyuniverzální šatyoversize blejzr. Pokud do práce chodíte ve formálním oblečení, doplňte svou skříň business košilí nebo dámským oblekem. Ale ať je váš styl jakýkoliv, VŽDYCKY se řiďte třemi nedotknutelnými pravidly: Kvalita, nositelnost, pohodlí.