5 nestárnoucích dámských outfitů do kanceláře

5 nestárnoucích dámských outfitů do kanceláře

29.06.2023

Pracovní prostředí si žádá disciplínu a volba toho, co máme na sobě, není výjimkou. Pokud ale vaše zaměstnání povoluje slevit z formálního business stylu na business casual nebo dokonce smart casual, můžete být každý den někým úplně jiným a přitom hrát podle pravidel. Než se pustíme do tipů na konkrétní outfity do kanceláře, jednoduše si definujeme, co dvě varianty „casual“ stylu znamenají.

Business casual a smart casual

Obojí zahrnuje příjemné oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně, ale business casual je o něco formálnější. Jedná se o dámské kostýmy nebo šaty a sukně s délkou minimálně ke kolenům. Mezi business casual svršky patří košile, lehké svetry, formální vesty a saka. Barvy jsou libovolné, ale měli byste se vyvarovat divokých vzorů a do business casual rozhodně nepatří vyzývavé výstřihy ani extravagantní doplňky.

Smart casual je kreativnější forma oblékání, která už není považována za formální dress code, ale přesto zůstává elegantní. Patří sem blejzry, šaty, oversize obleky i overaly. Zjednodušeně se často uvádí, že smart casual je kombinace formálního a neformálního kousku oblečení: oblek s trikem, basic šaty se sakem, pouzdrová sukně s křivákem… A právě tento styl je capsulovému šatníku Sophistic nejbližší – je kreativní, nositelný a samozřejmě nadčasový.

Volné kalhoty s košilí a vestou místo saka

Hledáte-li originalitu uprostřed business casual prostředí, vyměňte sako za bavlněnou vestu. S ostrým límcem a stylovými kalhotami vypadá elegantně a outfit neztrácí na formálnosti, i když zkombinujete tři barvy. K dokonalému business casual outfitu chybí jen uzavřené lodičky.

Na fotce: bílá košile Tery, béžová vesta Emma a černé kalhoty Nora

Nadčasové šaty s oversize sakem

Kombinace dámského a pánského šatníku je výsadou žen, které se nebojí kreativity a mají vlastní styl. Mezi ideální business šaty patří jednoduchý áčkový nebo pouzdrový střih a základem smart kancelářského šatníku je oversize sako nebo blejzr.