O Sophistic

Sophistic by Veronika je česká módní značka, kterou v roce 2010 založila návrhářka Veronika Štěrbová. Navrhuje ready to wear kolekce, které charakterizují ležérní a přitom ženské střihy. Každý kousek od Sophistic by Veronika se šije ručně v České republice a je vyrobený z udržitelných látek. “Přemýšlím také nad tím, aby byly moje střihy nadčasové a mým zákaznicím tak vydržely několik sezón,” vysvětluje Veronika, proč v žádné kolekci nechybí basic trička, klasické košile nebo šaty jednoduchých linií.

Šaty od Veroniky si vybírají ženy, které střídají mnoho rolí. Jsou to často manažerky, maminky, ale i manželky a hledají kousky, které je provedou dnem i každou rolí, tak aby se vždy cítily skvěle. “Na Sophistic by Veronika nedám dopustit už několik let. Kromě toho, že ty samé šaty vezmu s teniskami na pískoviště a večer s podpatky na víno s kamarádkami a vypadají skvěle, mi Veronika vždycky skvěle poradí, čím outfit doplnit,” vysvětluje třeba Simona z blogu StyleCookbook. A není sama: mezi #SophisticWomen najdete třeba kostýmní výtvarnici Stáňu Šlosserovou, moderátorku Lucii Křížkovou nebo herečky Denisu Nesvačilovou a Andreu Kerestěšovou. 


Ambicí Sophistic by Veronika je dodat českým ženám sebevědomí být sama sebou. Silnou. Krásnou. A křehkou zároveň.  “Protože je krásné být ženou.”