Máme pro vás poštovné po ČR zdarma.

Pro schůzku prosím volejte

Sophistic svatební šaty - krása a elegance

07.03.2018Milé sophisticované,
pokud se zrovna poohlížíte po svatebních šatech, jsou následující řádky určené právě pro vás. Pokud nabídka svatebních salónů a půjčoven neodpovídá vaší vlastní představě o svatebních šatech, začtěte se do zkušeností sophisticované nevěsty Markéty, která si nechala ušít svatební šaty na míru v Sophistic by Veronika a výsledek perfektně odpovídal jejím přáním, ladil s místem svatby a dokonce i oblekem ženicha.

Markéto, kde jste hledala inspiraci pro své svatební šaty?
Původně jsem se chtěla vdávat v Norsku, inspiraci jsem proto hledala na skandinávském svatebním blogu a o stylu šatů jsem měla jasnou představu. Vyhlédla jsem si rustikální šaty s krajkovým vrškem a modrou sukní. Nakonec jsme se se snoubencem rozhodli udělat svatbu v Čechách na loveckém zámečku Bon Repos. Následně jsem se potkala s Veronikou, ukázala jí místo svatby a šaty, které se mi líbily. Společně jsme pak zvolily o něco elegantnější model, který se skvěle hodil k místu svatby.


                         
Co Vás vedlo k tomu se rozhodnout pro tak netypický kousek?
Nikdy jsem si nepředstavovala svatbu v dlouhých bílých šatech a na zámku. Ale když už jsme nakonec měli svatbu na zámku, musela jsem mít alespoň netradiční šaty.

Co Vás vedlo k tomu, že jste si vybrala ušití vlastních svatebních šatů na míru? Proč právě Sophistic by Veronika?
Když jsem zašla do půjčoven svatebních šatů a viděla nabídku a přístup salónů, rozhodla jsem se, že si šaty nechám ušít. Veroniku mi doporučila moje kamarádka, která má několik stylových kousků od její značky Sophistic by Veronika a já je vždy obdivovala. Když jsem na webových stránkách Sophistic viděla svatební šaty, které Veronika navrhla pro jiné nevěsty, bylo rozhodnuto.

Jak probíhal proces vytváření svatebních šatů z Vašeho pohledu?
První schůzku s Veronikou jsem měla někdy koncem ledna. Na první schůzce jsme se bavily o mé představě. Na příští schůzce měla Veronika připravené tři nákresy. Jakmile jsme vybraly střih a materiál, následovaly tři zkoušky.

Jak dlouho vytváření šatů od první myšlenky po jejich předání trvalo?
Asi dva měsíce. Poté se šaty ještě trochu zabíraly týden před svatbou, aby bylo vše perfektní.

Nechala jste si od Veroniky radit, co se týče materiálu a střihu šatů, nebo jste o obojím už měla vlastní představu?
Samozřejmě, že ano. Veronika ochotně vyslyšela všechny moje požadavky a nezalekla se toho, že jsem nechtěla bílé svatební šaty. Pomohla mi vybrat takový střih a materiál, abych se cítila nejen krásně, ale i pohodlně. V šatech jsem vydržela tancovat až do rána a celou dobu mi v nich bylo dobře, i když byl velice teplý den. Také mi poradila s výběrem barvy sukně šatů. Původně jsem měla vybraný jiný odstín modré, ale nakonec jsme vybraly odstín, který mi slušel mnohem více. Jsem velmi ráda, že jsem si pro svůj svatební den vybrala právě Sophistic. Veronika dokáže přesně poznat, co komu sluší, a spolupráce s ní je příjemná. Myslím si, že v tomto duchu se nese celá značka Sophistic - krása a elegance bez ztráty pohodlí. 

Snažili jste se s partnerem sladit svatební šaty a oblek nebo jste jeden druhému při výběru ponechali volnou ruku?
Manžel ladil oblek do barev mých šatů. Měl tmavě modrý oblek s nenápadným vzorem kostky v barvě sukně mých svatebních šatů.


                              
Máte ve svém šatníku i nějaké další kousky od Sophisticu?
Ano, mám růžové šaty z kolekce Terezie, které jsem si kupovala brzy po těch svatebních, a také modrý variabilní kabát z loňské podzimní kolekce. Nedávno jsem si v Sophisticu pořídila i elegantní šaty a sukni do práce.