Máme pro vás poštovné po ČR zdarma.

Pro schůzku prosím volejte

Udržitelný přístup k oblékání

02.11.2015

Na Sophistic Lifestyle bychom se dnes rády věnovaly tématu udržitelnosti v šatníku, protože si myslíme, že každá sophisticovaná žena by právě v duchu udržitelnosti měla nad módou přemýšlet.

Slovo udržitelný v souvislosti s módním průmyslem používáme už pár let. Jeho anglická podoba sustainable se stala oblíbeným synonymem zahraničních i lokálních značek k přístupu, který je přátelský k životnímu prostředí, pracovní síle a zákazníkům. S udržitelností úzce souvisí i fast a slow fashion, dva fenomény obchodování s módou, jež proti sobě stojí v kontrastu. Slow fashion je typicky móda, kterou vytváří návrhář a předvádí ji párkrát do roka na přehlídkovém mole. Fast fashion je spojena s komerčnějšími značkami, rychle se měnícími trendy, nižší cenou, s tím spojenou nižší kvalitou a i nižšími platy lidí, kteří rychlou módu šijí.

Nešvarem fast fashion je, že se vám do skříní dostane spousta oblečení, a přesto máte pocit, že nemáte pořádně co na sebe. Proto je dobré rychlou módu vyvážit nabídkou ze slow fashion – díky ní budete mít v šatníku pár univerzálních a nesmrtelných kousků, bez nichž se žádná sophisticovaná žena dnes již neobejde. Jako základ vám postačí pár opravdu dobrých kousků – kabát, sako, šaty, košile, kožená bunda a zbytek můžete doladit a nakombinovat z fast fashion.

Při každém nakupování byste měla mít na paměti, že kvalita převažuje nad kvantitou. Občas se vyplatí investovat do dražšího kousku z kvalitního materiálu a s padnoucím střihem, protože takový vás bude bavit roky a také vám tak dlouho vydrží. A s tím se dostáváme k lokální tvorbě

Značka Sophistic by Veronika nabízí právě takovou lokální tvorbu ve stylu slow fashion. Spolupracujeme se třemi krejčovými a naše kolekce jsou spojeny s výběrem kvalitního materiálu a střihu. Každý kousek se vyrábí v České republice a zákaznice mají možnost využít osobního přístupu a služeb návrhářky. Pokud vám tak vybraný kousek nesedí perfektně, upraví se přesně podle vašich přání a potřeb a vy se ho už nikdy nebudete chtít vzdát.