CZ / EN

Nová svatební kolekce Řekla ANO | 22.08.2017

Milé sophisticované, 
po delší době píši článek na blog opět osobně. Ráda bych vám dnes totiž představila nejen samotnou novou pre-fall kolekci, ale chci se s vámi také podělit o impuls, který mě vedl k vytvoření první svatební sophisticované kolekce. 
První myšlenky a inspiraci jsem začala sbírat už v březnu, kdy jsem musela prakticky ze dne na den přestat pracovat a mít klidový režim, jelikož se moje dcera rozhodla drát se na svět o měsíc dříve. A tak jsem svoji touhu po tvorbě uspokojovala alespoň studiem nejnovějších haute couture kolekcí. Precizní zpracování, ručně vyšívané krajky a kilometry látky na jediném modelu mě vedly ke skicáku. A tak jsem prakticky celý měsíc až do porodu sbírala své nové nápady do šuplíku.

S mateřstvím se mi změnil svět a celý pohled na něj! Je to neskutečný příval inspirace a najednou i jakási lehkost bytí, protože dosavadní priority naprosto pozbyly smyslu. A přesně v tento okamžik jsem dostala ohromnou chuť vytvořit novou kolekci! Novou, výtvarněji pojatou, skrze kterou bych mohla svoji lásku, štěstí a lehkost bytí naplno vyjádřit.
A kdy jindy, než při tvorbě svatebních šatů to může návrhář trochu přehnat. Začala jsem procházet skici ze šuplíku, přikreslovat další a hledat materiály. Během léta vzniklo 5 solitérních modelů, které spojuje moje láska, štěstí, lehkost bytí a úchvatný materiál v podobě hedvábného šifonu s vetkávanou lurexovou nití a bavlněného atlasu s třpytivou úpravou.

Kolekci jsem pojmenovala ŘEKLA ANO, protože o svých svatebních šatech sní každá z nás od dětství, ale až v okamžiku, kdy vysloví to kouzelné ANO, se sny o svatebních šatech stávají realitou. Kolekce by proto měla být inspirací pro ty nevěsty, které se nebojí vyjádřit lásku a štěstí prostřednictvím svých svatebních šatů.
A pokud sledujete sophisticovaný Instagram a moje Instastories, mohly jste si společně se mnou a mým báječným týmem užít shooting day s námi. Ten jsme strávili na Rezidenci Liběchov, kam touto cestou posílám ještě jednou velké díky.
Vaše Veronika


zpět na výpis